Sosyal Medya Reklam Pazarlama

Neden sosyal medya da reklam yapmalıyım ?

sa01png

İşimi nereden bileceksiniz ?

Doğru bir başlangıç ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ve sizi tanımakdan geçer.

Sizi ziyaret ederek işinizi hakkında bilgi alırız. ☕ Firmanızı, rakiplerinizi ve hedeflerinizi analiz ederiz. Sizinle bir başlangıç ​​görüşmesi planlar ve uygulanacak paylaşım stratejisini oluştururuz. e-Ticaret Uzmanı düzenli yapılan değerlendirmeler ile istenilen sonuçlara ulaşırız.

sosyal medya uzmanı 10

Size Özel, Sosyal Medya Reklam Pazarlama Uzmanı

Konusunda Uzman Bir e-Ticaret Danışmanı ile Çalışacaksınız. Sosyal Avantaj bünyesinde Tam zamanlı bir profesyonel e-Ticaret Danışmanı işletmenizin dijital varlığı üzerinde çalışır.  Belirlenen hedefler doğtultusunda paylaşım takvimini belirliyecek, sonuçları analiz ederek sizi bilgilendirir. Bu kişi,  sizinle ve ekibinizle yakın işbirliği içinde olacaktır.  Kazandıran e-Ticaret organizasyonun kurulum ve işletilmesi süresince sizinle birlikte çalışır.

Facebook’ da Reklam Oluşturma

Facebook içe kapalı bir sosyal medya platformudur. Takipcilerin platformu kullanma süreleri çok fazladır. Dolayısı ile reklamlarınız hedeflediğiniz kitleye ulaşır. Facebook’ta ilgi alanı, yaş, cinsiyet, medeni durum gibi yüzlerce değişkene göre hedefleme yapabiliriz. Facebook, son yıllarda birçok marka için vazgeçilmez hale geldi. Facebook’ta reklam seçenekli şunlardır.

FACEBOOK  /  SAYFA TANITIMI İLE  SAYFA BEĞENİSİNİ ARTIRMAK İÇİN REKLAM

Sayfanızın takipçi sayısını yükseltmek için kullanırız. Sosyal Avantaj, doğru hedef kitle analizleri ile minimum maliyetle maksimum sayıda ilgili takipçi edinmeniz için çalışır.

FACEBOOK  /  ETKİLEŞİMİ ARTTIRMAK İÇİN   REKLAM

Gönderilerin beğeni, paylaşım ve yorumlarını arttırmaya yarar. Markaların, hedefleri doğrultusunda günlük bir gönderi etkileşim reklamı bütçesi oluşturmasınıı öneriyoruz.

FACEBOOK /  İŞLETMENİZİN YAKININDAKİ KİŞİLERE ERİŞMEK İÇİN REKLAM

Coğrafi hedefleme ile yerel işletmeler için kullanılır. Örneğin sadece bir ilçeyi hedefleyen bir kebapçı için, paket servis menzilinde yer alan kullanıcılara erişmek reklamın geri dönüş getirisini yükseltir.

FACEBOOK /  MARKA BİLİNİRLİĞİ YÜKSELTMEK İÇİN REKLAM

Etkileşimi değil erişimi ve reklam hatırlanma oranını maksimize eder. Böylelikle  paylaşımlarınız minimum bütçeyle en fazla kullanıcıya erişir.

FACEBOOK  / İNTERNET SİTENİZE İNSAN ÇEKMEK İÇİN REKLAM

Web sitenizdeki dönüşümü tanımlarız. Örneğin; dönüşümün tanımı bir şirket için iletişim formunu doldurmakken diğer bir şirket için iletişim sayfasına girmek olabilir. 

FACEBOOK / POTANSİYEL MÜŞTERİ TOPLAMAK İÇİN  REKLAM

Son zamanların popüler Facebook reklam türlerinden biridir. Web sitesine girmeden, reklamınızla ilgilenen kişilerin doğrudan iletişim bilgilerini (Onlardan izin alarak.) toplarız. Örnek; inşaat firması yeni projesi için hedeflediği şehirde reklamlarını (Video ve/ veya görsel) yayınlar. İlgilenen kişiler projeye başvurur ve iletişim bilgilerini şirketle paylaşmayı kabul eder. Etkili bir reklam türüdür. 

FACEBOOK / VİDEO REKLAM

Diğer video reklamlarına göre çok daha ekonomiktir. Aynı zamanda 1 dakikanın altında videoları Instagram’da da ön plana çıkarabiliriz.
 

Instagram’da Reklam

Instagram Reklamları ile, yaş cinsiyet gibi demografik özelliklerin yanı sıra, ilgi alanı hedeflemeleriyle markanızı ilgili kitleye tanıtabilirsiniz. Instagram’da videolu veya imaj reklamlarla gönderilerinizi ön plana çıkarıyoruz. 
 

Twitter’da  Reklam

Twitter’da takipçi arttırmak için veya bir gönderiyi markanızı takip etmeyenlere de ulaştırmak için Twitter reklamlarını kullanıyoruz. Twitter reklamları ortalama olarak 1 iş gününde onaylanarak yayına alınabilmektedir.
 

LinkedIn Reklamları

 LinkedIn, beyaz yaka çalışanların sıklıkla kullandığı iş dünyasının en etkili sosyal medya platformlarından biridir. LinkedIn reklamlarını aşağıdaki şekillerde kullanıyoruz
 

LINKEDIN GÖNDERİ REKLAMLARI

LinkedIn’de bir gönderiyi belirlediğimiz kitleye eriştirebiliriz. Facebook ve Instagram’dan en büyük farkı, iş profesyonellerini hedeflemesidir. Somut bir örnek verelim; diyelim ki MDF üreten bir fabrikanız var. Hedef kitleniz mobilya firmaları. Dilediğiniz ülkelerdeki, mobilya firmalarında, yönetici, satın almacı, şirket sahibi pozisyonunda çalışanları hedefleyebiliriz. Daha da özelleştirerek çalışan sayısı 100’ün üzerinde olan şirketleri ya da spesifik olarak belli şirket isimlerini hedefleyebiliriz.
 

LINKEDIN’İ ELEMAN BULMAK İÇİN KULLANMAK

Birçok marka, ihtiyaçları olan insan kaynaklarını LinkedIn ile bulabiliyor.

sa01png

Biz Tüm İşletmeler için Kaliteli ve Ekonomik Sosyal Medya Hizmeti veriyoruz.